Unit Pricing: Finishing up

Look at your comment from last time. Click on the Reply button below your comment, and tell me which roll is cheaper based on unit price.

Remember the formula for unit pricing:

$Price รท Measurement = $Unit Price

Please tell me the unit price for each of these rolls of tape. Send you answer as a comment below.

price2-300x225 price1-300x225

10 yards for $2.39

60 yards for $6.79